Domi Stoff, spevák kapely King Shaolin, prichádza so sólo singlom Očami vábi

Domi Stoff, spevák kapely King Shaolin, prichádza so sólo singlom Očami vábi

Bratislavčan Domi Stoff pôsobí na hudobnej scéne aktívne už od roku 2011, keď založil kapelu King Shaolin, v ktorej pôsobí ako frontman doteraz. V tejto formácii ukázal svoj cit pre silné melódie, kvalitné aranžmány a osobné texty. Tentoraz predstavuje ako predzvesť svojho sólo projektu slovenský singel s videoklipom k skladbe Očami vábi.

Domi Stoff sa venoval hre na gitare a komponovaniu vlastných skladieb od svojich trinástich rokov. Už popri štúdiu na ŠUP Josefa Vydru a VŠVU v Bratislave sa však začal venoval zdokonaľovaniu sa v kompozícii. V jeho energiou nabitých skladbách s modernými zvukmi a dravosťou cítiť mnoho inšpirácií a jeho rukopis sa za posledných 10 rokov dôrazne vykryštalizoval. „Stále objavujem nové sféry a zákonitosti, ktoré mi dopomáhajú pracovať s emóciou. Za tie roky som však už pochopil určité veci a nemám rád škatuľkovanie. Hudba je len hudba. Mojou hudbou chcem hovoriť príbehy o mojom živote, svoje životné postoje, chcem oslavovať vesmír a Zem a občas sa ňou chcem vyplakať. Hudba je pre mňa “denník” môjho života. Keď spätne počúvam moje piesne, tak presne viem, v akom životnom momente som sa akurát nachádzal,“ objasňuje Domi zákonitosti tvorby hudby a smerovanie textov.

Jeho domovská kapela a hudobné dieťa formácia King Shaolin má na svojom konte 3 albumy, dve EP, ďalšie sólo single všetky v anglickom jazyku a spolupráce napríklad s Celeste Buckingham, Lenny či Vladisom. Svojou húževnatou prácou sa prepracoval až na pódia ako Aerodrome Festival alebo Sziget Festival a stihol popri komponovaní a produkovaní zahrať 650 koncertov v siedmich krajinách Európy. Avšak posledných 14 mesiacov podnietilo jeho tvorivé vlastnosti k hlbšiemu spoznaniu a odkrytiu krás i nástrah rodného jazyka vo vzťahu k zvukomaľbe a tvorbe liniek spevu.

„Vždy som cítil, že ľudia reagujú kladne na moju hudbu, no veľakrát mi aj vytýkali, že tomu nerozumejú a že by som mohol spraviť niečo v slovenčine. Moja duša na to nebola pripravená až do posledného roka, kedy som to poňal ako výzvu. Výzvu sa naučiť niečo nové, pracovať s domovskou rečou a hlavne som túžil aj po tom, aby moje myšlienky boli pochopené mojimi blízkymi a ostatnými ľuďmi, ktorí nehovoria po anglicky,“ približuje spevák odklon od angličtiny k slovenčine a pokračuje: „Hudba je univerzálny jazyk, ktorému rozumie naozaj každý. Je to jazyk, ktorý spája ľudí, pomáha im v najťažších chvíľach alebo umocňuje tie energické. No text je posolstvo, ktoré sa dostane pod kožu a dokáže zmeniť niekoho postoj na jeho momentálnu situáciu. A to ma na tom veľmi baví.“

Klip v štýle tých, čo žijú v súlade so zemou

Nakrúcanie prebiehalo v okolí Bratislavy spolu s produkčným tímom Unavenej Agentúry, ktorý sa snažil uchopiť klip v Domiho predstavách a zároveň by obrazom dotvoril a zhmotnil náladu skladby. Netradičný vizuál v indiánskom štýle zvolil spevák vzhľadom k vášni k prírode, ale aj filmovému umeniu. „Milujem filmy. Bola to od vždy moja vášeň, ku ktorej ma priviedol môj brat. Od momentu, keď som videl westerny Good, bad and ugly a 3:10 to Yuma som sa zamiloval do tohoto žánru. Keď som bol nedávno na túre s mojou priateľkou na Bielych skalách, kde sme aj natáčali tento videoklip a videl som prostredie pripomínajúce indiánske teritórium, okamžite som sa zamiloval do myšlienky, že by som si v klipe zahral Indiána. Splnil som si tým môj nikdy nevyslovený sen,“ s úsmevom dodáva Domi.

Ak je rukopis skladateľa rozpoznateľný, je to dobrým znamením

Domi Stoff sa nezameriava na jeden konkrétny štýl hudby, jeho hudba je zmesou popu, elektra, R&B a moderného popu. Spev, gitaru aj basu si na album nahral sám, ostatné nástroje dotvoril v elektronickej forme. Na nahrávaní debutového singlu, ale i pripravovaného albumu Vzduch a Dym sa podieľal spevák či už ako skladateľ, producent, textár, aranžér a zvukár sám, no s drobnými producentskými konzultáciami mu pomáhal Michal Neffe a o finálny master zvuk nahrávky sa postaral známy český producent a zvukový majster Escon Waldes.

Viac sa o umelcovi dozviete na www.domistoff.com

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram