Analóg, ktorý vás bude baviť

Analóg, ktorý vás bude baviť

Francúzska spoločnosť Arturia nie je žiadny nováčik v oblasti tvorby elektronickej hudby. Jej prioritnou špecializáciou je návrh a výroba elektronických hudobných nástrojov, bicích automatov, sekvencerov, softérových a analógových syntetizátorov.

A práve jeden taký analógových syntetizátor máme v našej redakcii.

Reč je o druhej sérií MiniBrute, a teda Arturia MiniBrute 2. Keď v roku 2012 spoločnosť prišla na trh s MiniBrute, bol to pre Arturiu prvý, ale predsa dôležitý krok do sveta analógových syntetizátorov. S príchodom „dvojky“ svoje miesto iba potvrdila.

Už pri prvom kontakte s týmto analógom vás prekvapí jeho pevná, robustná konštrukcia a kompaktná veľkosť. Ako je už zvykom, bočné steny sú opäť so vzorom dreva, čo už je takmer ako podpis spoločnosti Arturia.

Práve rozmery dnes hrajú veľkú rolu či už pri prevoze na koncert alebo pri využití miesta na vašom pracovnom stole.

 • Šírka: 484 mm
 • Hĺbka: 336 mm
 • Výška: 58 mm
 1. VCO 1 – Sawtooth, Pulse a Triangle vlny s jedinečnou moduláciou a dokonalým jemným ladením
 2. VCO 2 – Voliteľné Sínusové, Saw a Square vlny. Obsahuje viac režimov ladenia
 3. Oscilátor mix – Umožňuje mix oscilátora 1 a 2, úroveň šumu a externých zdrojov
 4. Steiner-parkerov filter – So štandardnými funkciami Cutoff a Resonance
 5. ADSR generátor
 6. Brute Factor – Brute efekt, ktorý pridáva jemný drive
 7. AD Envelope – Extra AD filter
 8. Modulačná matrica – Rozširujúca matrica, ktorá ponúka množstvo rozširujúcich funkcií
 9. LFO – Dva pomalobežné oscilátory, s prepínačom vĺn
 10. Sekvencér / Arpeggiator – Pripravený poskytnúť priestor vašej kreativite.
 1. Audio vstup / výstup
 2. MIDI vstup / výstup – možnosť pripojenia k DAW programu alebo inému MIDI zariadeniu
 3. USB vstup / výstup – ovládanie DAW programu alebo využitie ako master klávesy

Ak sa k zariadeniu dostane nováčik, ktorý nemá predchádzajúce skúsenosti s analógovými syntetizátormi, pravdepodobne bude mierne prekvapený a nejaký čas mu zaberie pokiaľ sa naučí s jednotlivými prvkami pracovať. Avšak pracovné prostredie a celková funkčnosť zariadenia je vhodná aj pre tých, ktorí sa ešte len zoznamujú s tvorbou zvuku pomocou hardware-u. Celkové rozloženie je prehľadné, intuitívne a veľa vecí si človek osvojí v priebehu niekoľkých minút.

S MiniBrute 2 je akýkoľvek zvuk niečím výnimočným a zároveň jedinečným. Každý jeden hudobník ocení jemnosť a presnosť, ktorou ho tvorí. Pri tomto kúsku si príde na svoje snáď aj ten najnáročnejší používateľ vzhľadom na to, že zvuk si prispôsobí svojmu uchu a dovedie ho do takej podoby, že bude sám so sebou spokojný.

Tým, že nástroj je SEMI-Modular, čo znamená, že všetky prvky sú navzájom prepojené, sú možnosti takmer neobmedzené. A vďaka modulačnej matrici dokážete ešte viac.

V balení nájdete 8 prepojovacích káblov k modulačnej matrici, adaptér, ktorému nechýbajú koncovky pre európsky, ale aj americký trh, návod na použitie a ako bonus príručku „COOK BOOK“ na nastavenie jednotlivých zvukov. Z našej vlastnej skúsenosti však vieme, že syntetizátor vás zaručene bude baviť a pri jednotlivých zvukoch strávite množstvo času a stále sa nebudete nudiť.

Cena je primeraná kvalite a spracovaniu, a práve preto si môže syntetizátor kúpiť každý, kto vie, čo od analógového syntetizátoru očakávať. Naše očakávanie splnila vo všetkých smeroch a sme príjemne prekvapení tým, čo všetko dokáže táto 5 kilogramová multižánrová zábavka.

Viac informácií a možnosť nákupu nájdete tu:

https://www.melodyshop.sk/arturia-minibrute-2/

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram