Inšpiráciu nachádzame vo fanúšikoch, tvrdí skupina VOLUME

Inšpiráciu nachádzame vo fanúšikoch, tvrdí skupina VOLUME

Iba niekoľko týždňov pred vydaním nového albumu púšťajú chalani z VOLUME do sveta úplne neplánovane singel s názvom Ďakujem. Prečo sa tak rozhodli, čo bolo impulzom pre tento singel a aký bude nový očakávaný album? O tom sme sa porozprávali so spevákom Majom Krátkym.

Majo, pred pár dňami ste vydali singel s názvom Ďakujem. Čo vás k tomu inšpirovalo?
Hlavným impulzom boli naši fanúšikovia. Práve tí nám dodávajú energiu a motivujú nás neustále pracovať a nevzdávať sa. Je to skvelý pocit keď vieš, že máš pri sebe takú základňu. Obzvlášť v tomto čase, ktorý je pre kultúru naozaj ťažký.

Kedy ste napísali túto skladbu? Je úplne nová alebo už má svoje miesto na novom albume?
Túto pieseň sme napísali myslím ešte v roku 2019 práve pre nový album. Pieseň je výnimočná v tom, že je to prvá pieseň ktorú napísal náš basgitarista Jano Omelka. Spolu s naším producentom a textárom Rasťom Gettom ju dotiahli úplne do finále. Svoje miesto na novom albume určite má.

Môžeme ju teda považovať za titulnú pieseň pre nový album?
To nie. Ďakujem je takou malou ochutnávkou z nového albumu. Tak ako som už spomínal, chceli sme sa poďakovať našim fanúšikom za neutíchajúcu podporu. Jedného dňa som prišiel do štúdia a začal som počúvať všetky piesne, ktoré máme pripravené pre album a povedal som si, že práve toto je pieseň, s ktorou sa chceme ešte pred vydaním albumu za všetko poďakovať. 


Pieseň dostala aj vizuálnu podobu vo forme veľmi zaujímavého lyric videa. Čo vás viedlo k tomuto vizuálu?
Keď sme sa bavili s chalanmi o vydaní, chcel som k tomu natočiť plnohodnotný videoklip. No kvôli opatreniam bolo stále veľmi ťažké stretnúť sa. Vtedy som si začal prezerať staré fotky a videá. To bol ten zrejme ten hlavný impulz. Je to vlastne taký prierez našou históriou. Môžete tam nájsť nezverejnené fotky a videá za takmer 7 rokov našej existencie alebo videá a fotky z nahrávania. Vlastne sa nám podarilo skrátiť 7 rokov do 4 minút. 🙂 Plnohodnotný videoklip sme si teda nechali na pilotný singel z nového albumu, ktorý by mal byť vydaný o dva týždne skôr ako album.

Majo, posledné single ktoré ste vydali sú žánrovo trošku jemnejšie ako vaša doterajšia tvorba. Bude celý nový album v takom duchu? Skús nám priblížiť, čo môžeme čakať.
Máš pravdu, s poslednými singlami sme trošku vybočili. My sme ale nikdy našu hudbu neškatuľkovali iba na jeden žáner. Hráme jednoducho to, čo nás baví. Sem-tam sa stane, že si povieme, že toto by mohol byť fajn singel, tak to ako singel vydáme. Nič iné v tom nie je. Čo sa albumu týka, máme pripravené to, čo od nás ešte nikto nepočul. Podaril sa nám žánrovo veľmi pestrý album s naozaj sviežim moderným zvukom. Snažili sme sa ten čas ktorý nám dala pandémia využiť úplne na 100%. Veľmi sa tešíme na deň kedy ho vypustíme medzi vás.

Môžeš nám na záver prezradiť ako sa bude album volať, prípadne kedy ho môžeme očakávať?
Nakoľko stále všetko dolaďujeme, neviem ti to s úplnou presnosťou povedať. Ale neboj sa, všetky dôležité informácie sa čoskoro dozvieš. 🙂 Vydanie máme zatiaľ predbežne plánované na prelom mesiacov máj/jún. Možno to ale bude skôr, možno neskôr. Dávame si naozaj záležať na každej jednej drobnosti.

Majo, ďakujem ti veľmi pekne za tvoj čas a za tento rozhovor. Je niečo čo by si chcel ešte fanúšikom a čitateľom odkázať?
Rád by som sa všetkým ešte raz poďakoval za to, že stoja pri nás aj v tejto neľahkej dobe. Práve to čo je pre nás naozaj dôležité sme spísali do textu novinky Ďakujem. Stále píšete náš príbeh…

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram