Zneužívanie, drogy a smrť

Zneužívanie, drogy a smrť

Mnoho fanúšikov ho milovalo, mnoho ho nenávidelo. Život Chestera Benningtona bol plný vzletov a pádov zároveň. Dnes by oslávil tento americký spevák, skladateľ a herec 45. narodeniny.

zdroj: pinterest

Lásku k hudbe prejavil už v detstve a ako sám tvrdil jeho najväčšími inspiráciami bola kapela Depeche Mode a Stone Temple Pilots. Jeho detstvo však nebolo idylické a nieslo sa v znamení rozvodu jeho rodičov a s tým spojené problémy so závislosťami. Ako sám neskôr priznal, dôvodom na užívanie marihuany, kokaínu a ópia už v útlom veku, bol aj fakt, že ako 7 ročný bol zneužívaný starším mužom. Mal strach priznať sa aby si o ňom ľudia nemysleli, že je homosexuál a tak riešil svoje problémy po svojom.

V roku 1999 sa o Chesterovi dozvedel Mike Shinoda. Poslal mu zopár inštrumentálnych nahrávok aby Chester nahral svoj spev. Mike bol z Chestera očarený a tak vznikol základ, pre dnes už dobre známy Linkin Park.

zdroj: Refresher

To, čo prišlo po úspešne rozbehnutej kariére nečakal nikto. Chester sa rozhodol ukončiť svoj život a s ním aj trápenie, depresie a úzkosti, ktorými trpel. Zomrel 20. júla 2017 v Los Angeles vo veku 41 rokov.

One More Light pre Chestera!

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram