VOLUME PRODUCTION – miesto, kde sa plnia sny

VOLUME PRODUCTION – miesto, kde sa plnia sny

Dnešná doba sa posúva vpred obrovskými krokmi a mení postupy, ktoré sme mali zaužívané mnoho rokov. Rovnako sa posúvajú aj možnosti pri výrobe hudby. Aj napriek technologickému progresu, vďaka ktorému sa nahrávanie skladieb stáva už takmer domácou záležitosťou, stále vznikajú nové nahrávacie štúdiá. A tie chcú ponúknuť umelcom maximum v podobe komplexných služieb. Jedným z nich je aj novootvorené štúdio VOLUME PRODUCTION v Trenčíne. Rozhodli sme sa vyspovedať jeho zakladateľa Maja Krátkeho a zistiť o tomto projekte čo najviac.

Čo ťa inšpirovalo k založeniu vlastného nahrávacieho štúdia?

Keď sme s kapelou VOLUME začínali, veľmi sme túžili mať kvalitnú nahrávku. Bol rok 2014 a doba bola iná ako dnes. Všetci sme boli ešte na školách a z malých brigád nebolo možné získať rozpočet na prvé EP. Bola to naozaj škoda, pretože okrem nás tento istý problém riešilo mnoho skvelých kapiel, ktoré, žiaľ, na tomto pohoreli.

Skúsili ste s kapelou aj atmosféru klasického štúdia?

Áno, samozrejme. Za tých 6 rokov sme spolupracovali s viacerými nahrávacími štúdiami, známymi producentmi alebo ľudmi, ktorí sa venujú zvuku dlhé roky. Žiaľ, často sme sa stretli s neférovým jednaním alebo porušovaním dohodnutých podmienok. Vďaka tomu vždy najviac utrpel celkový zvuk nahrávky. Ale na druhú stranu, boli to skvelé časy. Veľa nám to dalo.

Čo je teda hlavná myšlienka VOLUME PRODUCTION? Čím sa toto štúdio odlišuje?

Našou hlavnou myšlienkou je dať každému jednému novému umelcovi možnosť na rovnako kvalitný začiatok a rozbeh jeho kariéry. Plne si uvedomujem, že nie každý má dostatočný rozpočet na nahrávanie prvého albumu, ktorý je vo väčšine prípadov kľúčovým a najmä odrazovým mostíkom. Ak má kapela záujem o nahrávku, tak aj za minimálny rozpočet vieme vyskladať naozaj veľa. Všetko je vec vzájomnej dohody. Či je to kapela, ktorá chce nahrať tretí album alebo spevák, ktorý ide nahrať svoj prvý singel, vždy vieme ponúknuť postup na mieru, aby boli spokojné obe strany a výsledok bol čo najlepší. Ja naozaj milujem hudbu a preto sú peniaze až na druhom mieste.

Ponúkaš okrem nahrávania aj niečo iné? Vieš nám predstaviť maximum čo viete pre kapelu vytvoriť?

Plný rozsah našich prác je nasledovný. Ponúkame tvorbu vlastnej piesne od základov presne podľa zadania, a to vrátane anglického alebo slovenského textu, hudby, aranžovanie skladby až po nahranie, mix a finálny mastering. Rovnako dodáme všetky potrebné veci pre zastupovanie od spoločností SOZA a SLOVGRAM. Následne vieme pieseň vydať formou digitálnej distribúcie na všetky platformy ako Spotify, iTunes, Google Play, Tidal a tak ďalej. Taktiež ponúkame napísanie tlačovej správy, ktorú rozpošleme všetkým online periodikám, ktoré sa venujú hudbe, aby bol dosah danej skladby čo najväčší. Ak by kapela trvala aj na príprave promo fotiek, prípadne videoklipu, vieme dohodnúť jedného z našich partnerov, s ktorými spolupracujeme a kapela tak dostane hotový produkt na svoju propagáciu. Ako som spomenul, zakladáme si a tom, že všetko je vec vzájomnej dohody ešte pred začiatkom prác.

V skratke si sa rozhodol dať všetky kroky pod jednu strechu. Je to tak?

Áno, presne tak. Začiatky bývajú ťažké hlavne v tom, že nové kapely neovládajú kroky, ktoré ich môžu posunúť vpred. Práve preto som sa rozhodol ponúknuť kapelám a interpretom všetko v jednom.

Na všetkých krokoch pracuješ sám? Alebo je vás viac?

Mám okolo seba naozaj výborný tím hudobníkov. Spolupracujem s výborným textárom a producentom Rasťom Gettom a skvelým zvukárom Mišom Koštialikom. Všetci traja milujeme hudbu, čo je cítiť aj v každom výsledku. Práve preto sa k nám každá jedna kapela vždy vráti. Návrat kapiel, s ktorými sme už spolupracovali späť k nám, nás motivuje a tlačí vpred.

Majo, ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor. Na záver nám prezraď, ako vás môžeme kontaktovať a kde nájdeme ukážky vašej práce.

Celú našu ponuku a referencie nájdete na www.volumeband.sk/production prípadne cez kontaktný mail production@volumeband.sk. Rovnako ďakujem aj ja za tento rozhovor. Teší ma, že hudba má u nás stále takéto veľké zázemie.

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram