Vianočný rozhovor s kapelou VOLUME

Vianočný rozhovor s kapelou VOLUME

Majo, pred pár dňami ste s kapelou VOLUME vydali nový singel „Po roku to opäť cítíš“. V čom je podľa teba tento singel iný ako tie ostatné?

Tento singel je iný v mnohých ohľadoch, ale hlavne je iný v tom, že je to naša prvá pieseň s vianočnou tematikou. Tých vecí je ale omnoho viac ako napríklad čas, za ktorý sme túto skladbu napísali, nahrali a vydali. Miestami to bolo naozaj náročné.

Vieš nám prezradiť niečo bližšie o tom, ako pieseň vznikala a prečo vznikla v tak krátkom čase?

Od prvého nápadu cez nahrávanie hudby, videa až po vydanie, ubehli len dva týždne. Bolo to naozaj celé veľmi rýchle. Chvíľami som sa bál či vôbec niečo také stihneme zrealizovať, ale myslím, že sa nám to podarilo. Nechceli sme takúto pieseň vydať tesne pred Vianocami tak preto sme ten proces museli urýchliť, čo popri všetkých našich aktivitách nebolo jednoduché.

Vo videu, ktoré ste zverejnili spolu s novým singlom, sa objavila nová tvár. Je to váš nový člen?

Je to tak, že sólový gistarista sa rozhodol našu kapelu opustiť. Veľmi ma mrzí, že sa naše cesty rozišli práve v tomto období. Boli sme s ním v každodennom kontakte niekoľko rokov ale jeho rozhodnutie, samozrejme, akceptujeme. Naším novým sólovým gitaristom sa stal Mišo Koštialik. Spolupracuje s nami už dlhšiu dobu v našom štúdiu Volume production.

Je zmena člena jedným z dôvodov prečo bolo vydanie tohoto singlu časovo náročné? V aktuálnej dobe sa skôr stretávam s reakciami kapiel a hudobníkov, ktorí tvrdia, že majú viac voľného času.

Áno, je to jedna z vecí, ktorá nám trochu skrížila plány. Ale najväčší problém bol čas. Tento rok bol pre nás všetkých naozaj ťažký. Zrušilo sa nám veľké množstvo koncertov, a tak sme sa rozhodli začať pracovať na novom albume. Čiže keď nemôžeme koncertovať, sme celé dni zatvorení v štúdiu a pracujeme na tom, aby bol nový album čo najlepší. Po takmer desiatich mesiacoch písania nových vecí a ich nahrávania sme konečne vo finále, a teraz album musíme zvukovo doladiť. Preto sme mali času v posledných týždňoch naozaj málo. Keďže je toho na našich pleciach teraz mnoho, som rád, že sme dokázali trošku ubrať plyn a napísať takú uvoľnenú pieseň.

Prezraď nám kto je autorom tejto nove piesne?

To je ďalšia z vecí, ktorou sa nový singel odlišuje. Hudbu kompletne napísal spomínaný nový gitarista Mišo Koštialik. Text je zasa z pera nášho textára a producenta Rasťa Gettu a bubeníka Luba no a spevové linky sme spísali ja spolu s Rasťom.

To znie naozaj zaujímavo. Vrátim sa ešte k spomenutému albumu. Máte už plánovaný dátum vydania a názov nového albumu?

Ak pôjde všetko tak ako má, tak by mal uzrieť svetlo sveta na jar budúceho roka. Finálny názov albumu sme stále ešte nedohodli, tak nechcem predbiehať. Všetko sa určite včas dozviete.

Na vašich fanpage ako Facebook alebo Instagram ste začali zverejňovať rôzne videá ako na novom albume pracujete. Čo znamenajú farby, ktoré sú vkladané do videa a fotiek? Vieš nám k tomu povedať niečo viac?

Nie si jediný kto sa na to pýta. Neustále dostávame otázky od fanúšikov, aký to má význam, ale na odpoveď si musíme všetci ešte počkať. Už čoskoro začneme odkrývať informácie ohľadom vydania.

Majo, ďakujem veľmi pekne za príjemný rozhovor. Je niečo na záver, čo chceš odkázať vašim fanúšikom?

V prvom rade sa chcem poďakovať za tento rozhovor a za podporu našej kapely Volume. A čo by som rád odkázal? Veľká vďaka patrí každému jednému, čo prečítal tento rozhovor, za každé jedno zhliadnutie nového singlu, za každé jedno zdieľanie našich stránok a piesní. Práve vďaka takejto, zdanlivo, zanedbateľnej podpore sme stále s vami. Ďakujeme.

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram