Tak kedy?

Tak kedy?

Celá kultúrna obec sa zmieta v existenčných problémoch už niekoľko mesiacov. Otázkou zostáva dokedy?

V skutočnosti mám pocit, že celé smerovanie kultúry na Slovensku je ako „somár a jeho mrkva“.

Dookola samé sľuby a my poslušne bežíme za svojimi mrkvami. Chápem a uvedomujem si vážnosť situácie, a samozrejme nie je nutné spochybňovať pandémiu a všetko s ňou spojené, avšak máme za sebou vianočné sviatky ale ruku na srdce. Určite väčšina z Vás, bola v nákupných centrách a stretli ste sa s OP kontrolami.

Neverím však, že boli na 100% účinné. Je samozrejmosťou, tak ako pri všetkých výrobkoch, že aj testy, ktoré sa používajú majú určité percento chybovosti, takže je takmer isté, že ste sa stretli aj vy s pozitívnym človekom a ani ste o tom nevedeli.

Ako človek, ktorý sa venuje hudbe, kultúre a umeniu, mi nie je celý tento sektor ľahostajný. Treba si uvedomiť ako sú jednotlivé odvetvia navzájom prepojené a aké množstvo ľudí v tomto sektore skutočne pracuje. Na Slovensku je, bohužiaľ, momentálna situácia taká, že sme bezradní. Stagnovanie, pocit bezmocnosti, frustrácia. To je to s čím sa dennodenne stretávajú ľudia z kultúrneho sektora. Za tie necelé dva roky sme sa naučili žiť s pocitom, že čakáme na to, kedy a v akom režime nám bude dovolené ísť do práce.

Nemusíme si klamať a hrať sa na to, že všetky opatrenia sa dodržiavajú a všetci rešpektujú nariadenia. Všetci už toho majú dosť. Možno je to istý spôsob vlastného protestu proti systému a ľudia porušujú všetko len aby mohli slobodne fungovať.

Pravdou je, že sme hladní! Sme hladní po tom, čo nás baví, čo je naším zdrojom príjmov, čo nás napĺňa a čo sme sa rozhodli robiť.

Veľmi nerád zasahujem do politickej scény a nemienim zasahovať ani teraz. Ak však platí na všetkých rovnaký meter, tak v tom prípade nech aj skutočne platí.

Pohľad na celú kultúru na Slovensku je žalostný.

Preto sa pýtam kedy?

Zopár vyvolených si užíva všetko to, čo len chce a ostatní sa prizerajú. Pri pohľade na túto skutočnosť, človek nevie či sa má smiať alebo plakať. Denne sa na nás valia negatívne informácie z každej strany, ktoré v nás vyvolávajú iba strach.

A k tomu už iba nesmrteľná fráza.

Len voľba medzi strachom a láskou, práve teraz.

Oči strachu chcú aby ste si dali na dvere väčšie zámky, kúpili zbrane, uzavreli sa.

Naproti tomu, oči lásky nás všetkých vidia jednotne…

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram