Rozhovor s kapelou VOLUME

Rozhovor s kapelou VOLUME

Trenčianska kapela Volume funguje už od roku 2014 a na svojom konte má 3 štúdiové albumy. Chalani sa venujú rockovej hudbe a dnes Vám prinášame rozhovor s frontmanom kapely Majom Krátkym.

Ahoj Majo, na úvod rozhovoru prosím predstav skupinu Volume. Kto ste, čo ste, čo už máte za sebou a prihoď aj nejakú zaujímavosť, ktorú o vás nevie len tak hocikto.
Ahoj. Kapela Volume pôsobí na scéne od roku 2014 a pochádza z Trenčína. Za tých 6 rokov fungovania sa nám podarilo nahrať demo album Experiment (2014), plnohodnotný album Neviem čo chcem (2015), EP Hriech (2016) a zatiaľ posledný album Pravá tvár (2018). Žánrovo sa pohybujeme od pop-rocku až po hard-rock s prvkami metalu.

Spomínal si, že máte za sebou hneď niekoľko albumov, čo je na mladú kapelu úctyhodný výkon. Kedy sa vaši fanúšikovia môžu tešiť na ďalší album?
Ďakujem. S kapelou tou hudbou žijeme, a preto nám písanie nových skladieb nerobí problém. Čo sa týka nového albumu, tak termín vydania zatiaľ nie je známy ale môžeme predpokladať, že uzrie svetlo sveta v prvých mesiacoch roku 2021. Momentálne na ňom aktívne pracujeme, ale nechceme nič unáhliť. Tento rok sme dokončili naše vlastné nahrávacie štúdio, a preto sa chceme s albumom vyhrať do posledného detailu. V roku 2018 sa k nám pridal Maťo Stískala s klavírom a synhtom. Na novom albume chceme dať týmto nástrojom väčší priestor a postaviť ho trošku netradične.

Dostalo sa k nám, že aj tvrdí rockeri majú mäkké srdcia. Narážam na vaše charitatívne podujatia s titulom Hudba má spájať, hudba má pomáhať. Povedz nám o nich viac.
Presne tak. Tieto podujatia majú pre nás veľmi veľký význam. Sme radi ak môžeme našou hudbou pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Každý rok sa k nám pridajú aj ďalší umelci a kapely čo je skvelé, pretože je vidieť, že nie sme jediní, komu to nie je jedno. Samozrejme, nie je to záležitosť len nás ale hlavné vás, našich fanúšikov, pretože z tejto strany cítime naozaj veľkú podporu. Bez nej by sme to len ťažko zvládali.

Podľa čoho vyberáte, komu venujete výťažok zo spomenutých charitatívnych akcií, koho ste už podporili a máte už v hlave myšlienku koho podporíte najbližšie?

Samozrejme, musí to byť organizácia, ktorá rovnako pomáha druhým a potrebuje istú formu podpory, či už mediálnu alebo finančnú. Vždy keď sa rozhodujeme, komu venujeme výťažok, musíme vziať do úvahy mnoho otázok, ale vždy sa rozhodneme správne. Celú túto myšlienku v nás naštartoval jeden môj kamarát, ktorému zomieral psík a chcel zorganizovať pomoc pre Trenčiansky útulok. Vtedy to bol náš prvý charitatívny koncert. Pocity ktoré v nás zostali nás dotlačili do ďalšieho ročníku, ktorý sme venovali Trenčianskej neurológii a posledný rok sme podporili StarDOS, ktorí sa starajú o starých a imobilných pacientov. Vďaka našej práci mohli kúpiť špeciálnu polohovateľnú posteľ pre ďalšieho svojho pacienta. A to je práve ten skvelý pocit a vtedy vieš, že to čo robíš, dáva zmysel aj ďalším ľuďom. Ak nám tento rok aktuálna situácia dovolí, tak podporíme Onkologickú ambulanciu vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

Sme v dobe on-line koncertov, streamov a ďalších nezvyčajných situácií, ktoré nám priniesla koronakríza. Ako ju zvláda kapela Volume?

Táto koronakríza nám trošku prekazila plány či už s koncertovaním alebo s vydaním nového albumu. Mali sme pred sebou asi najnašliapanejšiu jar a leto, aké sme kedy mali. Žiaľ desiatky koncertov sa nám buď zrušili úplne alebo boli posunuté na neurčito. Takisto sme odložili na pár mesiacov práce na novom albume, pretože sme situáciu vzali zodpovedne a nechceli sme sa navzájom ohroziť. Mali sme teda asi dvojmesačné voľno. Vtedy sme prišli s nápadom na videá vo verzii #smedoma, ktoré sme zdieľali cez našu facebook stránku. Tiež sme si skúsili pár on-line koncertov. Sme ale veľmi radi, že sa začíname dostávať do normálu.

Keď vravíš, že sa vám zrušilo množstvo koncertov v Čechách i na Slovensku, budete sa to snažiť ľuďom vynahradiť ihneď po tom, ako to bude možné?

Žiaľ, toto nie je len v našich rukách. Áno samozrejme, nevieme sa dočkať keď zase vyrazíme na tour za našimi fanúšikmi, ale taktiež nemôžeme ovplyvniť to, koľko bude trvať kým sa všetko vráti do starých koľají. Ale sľubujem za celú kapelu Volume, že ihneď ako sa len bude dať, tak sa opäť vrátime na pódiá.

Povedz nám prosím nejaký najväčší zážitok, ktorý sa vám podarilo so skupinou zažiť.

Každý jeden krok, ktorý nás posunie vpred je pre mňa zážitok. Mať kapelu a venovať sa hudbe je môj sen, takže momentálne snívam. Ale asi najväčšiu hrdosť som cítil, keď sme dokončili 10 mesiacov trvajúce Pravá tvár tour 2018. Vtedy to bolo naozaj náročné, ale dokázali sme to. Už teraz sa neviem dočkať tour, ktorá bude k novému albumu. Snáď pokoríme tých 10 mesiacov.

Mohli vás fanúšikovia zažiť aj po boku nejakých veľkých skupín, významných mien, hviezd? Áno, za tých 6 rokov sme stáli na jednom pódiu spolu s kapelami ako Turbo, Gladiator, Horkýže Slíže alebo Zoči Voči.

Super. Čo to pre vás znamená vystúpiť spoločne napríklad s legendou akou je kapela Turbo? Obrovská pocta. Konkrétne koncert s Turbo bol veľmi skvelý, pretože chalani boli naozaj príjemní a priateľskí.  Vždy nás veľmi poteší keď sa môžeme postaviť na spoločné pódium s kapelou takého formátu.

Prezraď prosím, ešte nejaký tvoj najväčší vzor, inšpiráciu. Niekoho, kto razantne ovplyvnil tvoje hudobné smerovanie.

Tak je naozaj ťažké vybrať iba jeden, ten najväčší vzor. Ale najviac ma ovplyvnili kapely  Bon Jovi a Metallica a zo slovenských kapiel to bol Team. Od týchto kapiel som mal moje prvé rockové nahrávky. Všetky tri doteraz sledujem a som ich veľkým fanúšikom. Časom ma tiež ovplyvnili kapely ako In Flames, Megadeth, Ozzy Osbourne. Každá kapela alebo interpret mi daj toho naozaj veľa, preto je ťažké vybrať iba jedného.

VOLUME

Majo Krátky- gitara, spev
Lubo Bobák- bicie
Kubo Kramár – gitara, vokály
Jano Omelka- basa, vokály
Maťo Stískala – piano, synth, sample

DISKOGRAFIA
2014 – EXPERIMENT (demo album)
2015 – NEVIEM ČO CHCEM
2016 – HRIECH
2018 – PRAVÁ TVÁR
2019 – VŠETKO RAZ PREBOLÍ (singel)
– STÁLE TO CÍTIM (singel)

VOLUME LIVE
2015 – VOLUME LIVE TOUR – 2 mesiace
2016 – ROCK ME FEST TOUR – 3 mesiace
– HRIEŠNE TURNÉ – 3 mesiace
2017 – VOLUME & NO ONE TOUR – 2 mesiace
– ACOUSTIC TOUR – 2 mesiace
2018 – PRAVÁ TVÁR TOUR – 10 mesiacov
2019 – VŠETKO RAZ PREBOLÍ SUMMER TOUR (2 mesiace)
– VOLUME WITH THE DEVIL TOUR (2 mesiace)

KONTAKTUJ NÁS
www.volumeband.sk
volume@volumeband.sk
booking@volumeband.sk
+421 902 064 139

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram