Pred 53 rokmi sa zrodila legenda v podobe Voodoo Chile

Pred 53 rokmi sa zrodila legenda v podobe Voodoo Chile

Skladbu, ktorú poznajú snáď všetci, nahrala kapela The Jimi Hendrix Experience v roku 1968. Voodoo Chile bola vydaná na dvojalbume ‚Electric Ladyland‘, ktorý bol už tretím albumom kapely.

Celé nahrávanie prebiehalo v New Yorku po neskorej nočnej Jam Session, v zostave Jimi Hendrix, bubeník Mitch Mitchell, organista Steve Winwood a basa Jack Casady.

Hendrix sa však najväčšieho úspechu skladby nedožil. Tá sa dostala na prvé miesto v britskom rebríčku až 21. novembra 1970, teda 2 mesiace po jeho smrti. Hendrixové sólo v skladbe sa dostalo na 11. miesto v rebríčku najlepších gitarových sól všetkých čias – Guitar World’s 100 Greatest Guitar Solos.

Zaujímavosťou je, že 3. máj bol špeciálny pre slávneho gitaristu nie iba tým, že nahral Voodoo Chile, ale aj preto, že presne rok po nahratí ho zatkla polícia na ceste do Toronta za prechovávanie hašiša a heroínu. Na svoju obranu tvrdil, že mu boli drogy podstrčené.

Vypočujte si skvelú skladbu v podaní skvelého hudobníka, ktorý ani len netušil ako sa noty zapisujú a predsa vytvoril úžasné umelecké diela.

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram