Marián Slávka vydáva album Vláska 2

Marián Slávka vydáva album Vláska 2

Mariána Slávku môžu hudobní fanúšikovia poznať ako bubeníka a klaviristu z kapiel Longital, IMT Smile, Sounds Like This, Talent Transport či skupiny Doroty Nvotovej. V roku 2017 zaujal nápaditým autorským debutom vLáska. Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou teraz rozvíja ďalej v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2, ktorý vychádza vo vydavateľstve Slnko Records.

Základ Vlásky 2 vznikol ešte pred pár rokmi na koncerte Longitalu v Brne, keď pred jednou z pesničiek zo seba Marián Slávka na pódiu vychrlil improvizované klavírne intro. Inštrumentálnu tému si vtedy zapamätal a teraz ju použil ako hlavný motív, ktorý sa prelína, moduluje a znie v rozličných tóninách naprieč celým novým albumom. Je na ňom cítiť prvky vážnej hudby aj nenásilného odkazu na Deža Ursinyho. Niečo ako sonáty po modernom zásahu producenta.

Hlavná téma – Téma H:

“Najskôr som doma nahral klávesy. Približne 25 minút klavírnej hudby. Potom som to poslal Susedovi (producentovi) a on mi určil tempo, do ktorého som v štúdiu nahral bicie, nevediac, čo do ktorej skladby použije. Celá nahrávka je kolážou rôznych spôsobov, akými v dnešnej dobe hudobník môže fungovať. Mňa osobne to veľmi bavilo,” hovorí Marián Slávka.

Podobne ako pri prvom diele Vláska, aj na novom albume pracoval Slávka v trojici s Martinom Šencom (syntezátory) a Lukášom Duchovičom, ktorý sa okrem gitár a elektroniky postaral aj o produkciu a viaceré texty. V prvej skladbe sa tiež ozve klavírna múza kapely, rešpektovaná česká skladateľka Beata Hlavenková. Autorom vizuálu je opäť výtvarník Marek Ormandík s grafickou úpravou od Juraja Behúna. Vláska 2 je zatiaľ dostupná cez Slnko Records len na streamoch, prípadne ako MP3 a FLAC. Ambíciou však je vydať album aj na platni a na CD. Na spustenie výroby si vydavateľstvo stanovilo cieľ minimálne 25 objednávok vinylu a 30 objednávok CD. V prípade, že sa počty nepodarí naplniť, záujemcom, ktorí už za nosiče zaplatili, budú vrátené peniaze.

VIAC INFO

Predpredaj Marián Slávka – Vláska 2: https://www.slnkorecords.sk/marian-slavka/vlaska-2

Vláska 2 na streamovacích platformách: https://slnko.lnk.to/vlaska2

Marián Slávka na Instagrame: https://www.instagram.com/marianslavka/

Marián Slávka na Facebooku: https://www.facebook.com/Mari%C3%A1n-Sl%C3%A1vka-309319552591512

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram