Kapela INEKAFE má nové DVD a CD z veľkolepého symfonického koncertu v bratislavskom NTC!

Kapela INEKAFE má nové DVD a CD z veľkolepého symfonického koncertu v bratislavskom NTC!

Kultová kapela INEKAFE pripravila na úvod roka pre fanúšikov bombu! Vratko Rohoň a spol vydávajú nové CD a DVD, ktoré zachytáva veľkolepý koncert so 40-členným orchestrom a 20-členným speváckym zborom. Unikátne symfonické koncerty usporiadali INEKAFE pri príležitosti 25 rokov kapely v Bratislave a v Prahe. Jeden a pol hodinový nášup energie a skladby v nových aranžmánoch potešia všetkých fanúšikov. Vytvorte si koncertnú atmosféru doma a zaspievajte si s INEKAFE pri novom DVD!

INEKAFE – 25 ROKOV SYMPHONIC – LIVE IN BRATISLAVA 2020. To je názov nového DVD a CD bratislavskej skupiny INEKAFE. Novinka zachytáva jeden z  posledných veľkých koncertov na Slovensku, ktorý sa konal 15. januára 2020 v Bratislave. Okrem fyzickej má aj zberateľskú hodnotu.

„Nové DVD a CD je živou nahrávkou nášho koncertu so symfonickým orchestrom a speváckym zborom, ktorý sme usporiadali pri príležitosti 25 rokov kapely. Bol to výlet do úplne iného vesmíru hudby, veľmi sme si to užili. Škoda, že boli iba dva koncerty Vzhľadom na náročnosť celej produkcie sme mohli dať iba hlavné mestá, čiže Bratislavu a Prahu. Bolo to ale niečo fantastické, na pódiu sa nás stretlo 65 ľudí z toho 40 symfonikov, 20-členný spevácky zbor Tirnavia, kapela, klavirista Peter Preložník a dirigent. Bolo to epické!“ spomína si líder Vratko Rohoň na koncerty.

Projekt Symphonic zabral INEKAFE celkovo dva kompletné roky a bol to najzložitejší a najdlhší projekt v histórii kapely.

„Od začiatku komponovania, cez aranžovanie, nacvičovanie, samotný koncert a jeho natočenie až po spracovanie podkladov, strih a mixáž. Výsledok ale stojí za to. Veľmi neskromne treba ale naozaj povedať, že podobný projekt na Slovensku ešte nevznikol. Dynamika mixu, basy, živosť toho celého, fantastický obraz, strih, naozaj lahôdka. Koncert snímalo 12 kamier. Zaujímavá je zvuková stránka. Nasnímalo sa asi 80 stôp, ktoré sa v štúdiu zdvojnásobujú, kvôli efektovým cestám. Čiže mixáž spočívala zo 160 stôp, čo dalo naozaj zabrať. S Jazzym sme poslu strávili takmer rok života v štúdiu,“ s úsmevom hovorí Vratko.

Líder Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis zahrali spolu  s orchestrom hity, ktoré na symfonický koncert zaranžoval český skladateľ Lukáš Sommer. Vokály zaranžoval Michal Stahl. INEKAFE zverejnili z nového DVD tri skladby – „Špinavé objatie“, „Pomôžte mi so mnou“, „Prečo je to tak?“, ktoré mali u fanúšikov obrovský úspech.

FOTO z koncertu:

zdroj: TS Nora Krchňáková NK FACTORY / foto Viťo Fila

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram