Bellcanto so svojim debutovým singlom Čas hrá proti nám

Bellcanto so svojim debutovým singlom Čas hrá proti nám

Talentovaná slovenská kapela Bellcanto na čele so spevákom Martinom Domáňom zverejnila svoj debutový singel Čas hrá proti nám. Novinka je ukážkou priamočiareho indie rock’n’rollu a alternatívneho popu.

Bratislavskú skupinu založil v roku 2015 gitarista a spevák Martin Domáň, prezývaný Bellcanto, spolu s bubeníkom Petrom Stankom. Obaja hudobníci už predtým spolu hrávali vo viacerých skupinách, naposledy pred založením vlastného projektu sa stretli v kapele Rain. Domáň predtým pôsobil aj v skupine Fresh Carnations. Neskôr do zostavy pribudol basák Michal Vorčák a hráč na klávesy Michal Ondroš.

V tejto zostave odohrali už niekoľko koncertov po celom Slovensku a prvým singlom naznačujú potenciál osloviť nielen alternatívneho poslucháča. Podobným smerom s klasickým rockovým zvukom a melodickými refrénmi by sa mala uberať aj ďalšia tvorba skupiny.

Frontman kapely Martin Domáň, nám odpovedal na pár otázok.

Ako kapela využíva množstvo času, ktoré teraz má?

Venujem sa rodine a pripravujeme ďalší singel. Nepriaznivá doba, ktorá nečakane nastala, narušila plány natočiť klip k novej piesni. Veríme, že všetko dobre dopadne a všetko sa podarí zrealizovať.

Na čo sa Vaši fanúšikovia môžu tešiť v najbližšom období?

Hneď ako to situácia dovolí, pustíme sa do natáčania videoklipu, nahrávania nového singlu a príprave koncertov. Čiže nezaháľame a naši fanúšikovia sa majú na čo tešiť.

Na záver, aký je Váš odkaz ľudom v tejto situácií, ktorá nastala?

Odkaz je jasný. Aby sme to všetci vydržali, boli trpezliví a zodpovední voči sebe, ale aj voči ostatným a určite to zvládneme. Aj keď čas hrá proti nám, môžme ho využiť tak aby sme si spríjemnili najviac ako sa dá a nezaoberali sa vecami, ktoré neovplyvníme.

Singel „Čas hrá proti nám“ si môžete vypočuť nižšie.

zdroj: hudba.sk / rozhovor hudobnysvet.sk

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram