Austrálsky Bluesfest 2020 bol zrušený pre koronavírus

Austrálsky Bluesfest 2020 bol zrušený pre koronavírus

Len pár hodín po tom, čo austrálska vláda oznámila prísne opatrenia týkajúce sa verejných zhromaždení a cestovania do krajiny, organizátori Bluesfestu oficiálne zrušili tohtoročné podujatie, ktoré sa má konať 9. – 13. apríla.

„Všetkým, ktorí sú zapojení do programu Bluesfest, je zrejmé, že sa nebudeme zúčastniť tejto Veľkej noci,“ uvádza v prehlásení Peter Noble, výkonný predseda spoločností Bluesfest. Pokračuje: „Sme zlomení, pretože sme presvedčení, že sme vám predstavili jeden z najlepších line-upov. Minulý týždeň som bol v diskusiách so všetkými headlinermi – všetci potvrdili svoju účasť, pokiaľ sa nič nestane. To je úroveň odhodlania, ktorú majú naši umelci, a som na to hrdý.“

Päťdňový line-up Bluesfestu bol naozaj výnimočný, s hlavnými headlinermi Dave Matthews Band, Crowded House a Alanis Morissette. Spolu malo vystúpiť asi 70 domácich a zahraničných interpretov. Potvrdený boli aj Lenny Kravitz, Patti Smith a jej skupina, George Benson, Kool a The Gang, The Gipsy Kings a mnoho ďalších.

Zrušenie Bluesfestu sa časovo zhoduje so zákazom organizovania verejných zhromaždení nad 500 ľudí. Každý, kto zistí porušenie týchto pravidiel, čelí pokute vo výške najmenej 11 000 dolárov a možnej hrozbe väzenia.

zdroj: https://www.billboard.com/ / Matt Roberts/Getty Images

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram