ALBUM, KTORÝ JE NADÝCHANÝ EMÓCIAMI.

ALBUM, KTORÝ JE NADÝCHANÝ EMÓCIAMI.

Juraj Hnilica vydáva nový album s názvom „Pohni líca“, na ktorom nešetril emóciami.

Ide o tretí sólový, štúdiový album Juraja Hnilicu, ktorý dostal metaforický názov „Pohni líca“. Aby  človek nachádzajúci sa v akejkoľvek životnej situácií sa nezabudol usmievať, „pohnúť lícami“ a nájsť vo svojom živote dôvody na úsmev.

Pôvodný zámer vydania a taktiež krstu albumu bol naplánovaný symbolicky na deň 4.4.2020, ale skrz celosvetovú situáciu s Covidom bol Juraj nútený pôvodný plán preložiť na nový termín. Album tak oficiálne vychádza v deň Jurajových 35-tich narodenín, dňa 10.9.2020. Ďuri si totiž vie dopriať darček ako sa patrí a už dávno pochopil, že je nesmierne dôležité k prežitiu vyrovnaného a spokojného života sa vedieť potešiť. Termín samotného krstu prekladá tak na čarovný predvianočný čas,  na sobotu – 19.12.2020. S prianím priaznivej situácie ohľadom vírusu si Ďurko najviac želá harmonické prežitie bežných dní v roku, ale predovšetkým teda jeho krstu, ktorý je neodmysliteľne spojený so žúrkou ako je len jemu vlastná. Kto bol svedkom v minulosti Jurajových krstov /ale i akýchkoľvek koncertov/ vie, že bezprostredná zábava a šialenstvo patria jednoducho k nemu na pódium.  Svojou prirodzenosťou dokáže strhnúť nejeden statický dav a veľmi citlivo roztancuje a rozospieva  vnímavých poslucháčov.  Ako sám hovorí: „Všetkých nás táto situácia vytrápila už viac než dosť a budem moc rád, keď sa spoločne zabavíme ako nikdy predtým.“

Samotný album obsahuje 12 skladieb, ktoré sú muzikantsky veľmi rozmanité a spájajú rôzne hudobné žánre. Juraj je presvedčený, že muzika nemá mať žiadne obmedzenia a hranice,  a preto je krásne spájať rôzne jej polohy do jedného celku. Pevne dúfa, že album nenechá ani jedného poslucháča bez akejkoľvek emócie, ktorá mu bude v tom okamihu  srdcu blízka. Podľa jeho slov ide o zatiaľ najsilnejší album, ktorý v sebe skrýva rôzne pravdivé emócie, ktoré sám autor prežil  v priebehu dvoch rokov, kým album vznikal. Prvým singlom z albumu bola pieseň „Krídla z pavučín“ ku ktorej Juraj vytvoril aj videoklip zo záberov, ktoré natočil na rodinnej dovolenke v minulom roku.

Nahratie albumu trvalo cca 3 mesiace,  v domácom štúdiu, kde  taktiež vznikli aj predchádzajúce albumy. Veľkú silu vplyvu na človeka vidí Juraj práve v tom, že prvý krát zhudobnil aj nie moc príjemné témy, na ktoré by však rád poukázal. V piesni „Kristián“ Juraj prostredníctvom skutočného príbehu chlapca poukazuje na problematiku šikany, ktorá podľa neho by nemala mať priestor v modernej spoločnosti. Dozrievanie ako človeka, ale aj ako muzikanta je cítiť v tomto albume viac ako inokedy predtým.

zdroj: Juraj Hnilica TS, YouTube.

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram