Ako koronavírus ovplyvnil svet hudby

Ako koronavírus ovplyvnil svet hudby

Koronavírus zasahuje asi do všetkých sfér verejného života. Výnimkou samozrejme nie je ani prostredie hudby. Aké vplyvy to má na jednotlivé oblasti hudby?

1. Zrušené koncerty

Nezáleží či ste malá, amatérska skupina alebo profesionáli, ktorí sa hudbou živia. Zrušenie podujatí a koncertov sa týka naozaj každého hudobníka. Dôležité je však zachovať si chladnú hlavu a uvedomiť si, že táto situácia nebude trvať navždy.

2. Nahrávanie singlov a albumov

Či už ste mali naplánované nahrávanie singlu alebo celého albumu asi to v najbližších dňoch alebo týždňoch nebude možné. Samozrejme za predpokladu, že nemáte vlastné nahrávacie štúdio. Možno práve ten čas, ktorý máme, môžete využiť na dokonalé „vyšperkovanie“ svojich skladieb. 🙂

3. Písanie nových skladieb

Samozrejme, každá minca má dve strany a treba sa pozrieť aj na to, čo sa v období epidémie dá robiť. Jednou z možností, je písanie nových skladieb, tvorba hudby a príprava produkcie. Teraz je možno na to ten najlepší priestor, nakoľko veľa z nás má množstvo času, vzhľadom na to, že je množstvo pracujúcich doma. Prečo tento čas nevyužiť efektívne a vytvoriť niečo, na čo popri pracovných povinnostiach nemáte až tak veľa času.

4. Propagácia

Ďalšou možnosťou ako efektívne využiť čas, je tvorba propagačných materiálov. Či už ide o reklamné predmety ako sú tričká, mikiny, šatky alebo iné predmety propagácie. Fantázií sa medze nekladú a možno vymyslíte niečo, čo bude novinkou na trhu s reklamnými predmetmi a práve to Vám pomôže pri propagácii vašej kapely alebo sólového projektu.

5. Sociálne siete

No a samozrejme netreba zabudnúť aj na sociálne siete. To, že nemôžete odohrať svoj koncert alebo sa stretnúť s vašimi fanúšikmi, ešte neznamená, že s nimi stratíte kontakt. Vďaka digitálnej dobe, môžete byť v kontakte s ľuďmi viac ako inokedy pred tým. Mnoho slávnejších osobností využilo toto obdobie na live koncerty pomocou streamu. Možno je to aj taká malá inšpirácia pre vás.

Tento článok je venovaný viac menej začínajúcim kapelám. Netreba vešať hlavu ale naopak hľadať možnosti ako to čo sa deje vonku využiť pre svoj vlastný rozvoj.

zdroj: foto pixabay.com

Hudobný svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
YouTube
Instagram